HAKKIMIZDA

 


Yakup Şahin
ADANAHED YK Bşk.

İlimizde Aile Hekimliği Uygulaması, 21 Mayıs 2008 tarihinde başlamıştır. Aynı yıl uygulamadaki sorunlara müdahil ve çözüm olmak, daha iyi aile hekimliği uygulamasını sahaya yaymak ve sahada bir uygulama birlikteliği sağlayabilmek için Adana Aile Hekimleri Derneği (ADANAHED) kurulmuştur.

ADANAHED kuruluşundan itibaren, sahada yalnız kalan aile hekimlerini çatısı altında toplayarak örgütlenmeye başlamış, bir masa, bir muayene masası, bir steteskop ve bir protokol defteriyle başlayan aile hekimliğinin bugün ülkemizin lokomotif sağlık sistemi haline gelmesinde aktif rol oynamıştır.

Ancak, her geçen yıl vatandaşımızın aile hekimliğine olan memnuniyeti her geçen gün artarken, çalışanların ''vatandaşa yansıtmadığı'' memnumiyetSİZliği de aynı oranda artmaya başlamıştır.

Aile Hekimliği Çalışanlarının giderek mutsuz, geleceğinden kaygılı, yıpranmış halde çalışmaya devam etmesine, en temel hakkımız olan güvenli bir ortamda çalışaMAma hakkına da eklenmiş, çıkarılan Sağlıkta Şiddet Yasası da derdimize çözüm olmamıştır.

Tüm olumsuz etkenlere rağmen ADANAHED olarak, aile hekimlerinin verdikleri hizmetin kalitesini artırmak için hem ASM' lerimizin fiziki şartlarını iyileştirmeye teşvik etmiş hem de yaptığımız eğitim toplantılarıyla, panellerle, sempozyumlarla da hekimlik bilgilerimizi güncellemeye gayret gösterdik.

Kuruluşundan bu yana ADANAHED e katkı veren meslektaşlarımız, tamamen gönüllülük esası ile ve büyük özveriyle çalışmış, sahanın tüm sorunları ile ilgilenmiş, gerek yerelde gerekse merkezde çözüm bulmaya çalışmış, idarenin haksız uygulamalarına karşı hekimlere hukuki destek vererek menfaatlerinin korunmasında çaba sarf etmiştir.

Ülkemizin de yaşadığı Korona virüs pandemisi, çalışmalarımıza devam etmemize engel olamamıştır. Virüsün yayılmasına engel olmak için pandemi ilanından bu güne özveri ile çalışan aile hekimliği çalışanları için eğitim çalışmalarımıza internet teknolojisi aracılığı ile devam edeceğiz.

Her zaman iyi hekimlik uygulamalarının peşinden koşan ADANAHED, bunda sonra da siz meslektaşlarımıza, ADANAHED AKADEMİ  ile hizmet etmeye devam edecektir.

Daha güzel günlerde “Aile Hekimliği” yapmak ümidiyle her zaman olduğundan daha fazla birlik ve berberlik içerisinde olmayı istiyoruz.

Çünkü,

BİRLİK OLURSAK BAŞARIRIZ...

Saygılarımızla,

ADANAHED YK

Tarih: 20 Haziran 2024 Perşembe
 • UZMAN VİDEOLARI
 • TOPLANTILAR
 • HAKKIMIZDA
 • İLETİŞİM
 • Sağlık Çalışanları Alanı
 • HAKKIMIZDA
  Bizi Takip Edin
  E-mail
  iletisim@adanahedakademi.org

  Copyright © 2020 ADANAHED - Adana Aile Hekimleri Derneği. Tüm hakları saklıdır! İzinsiz içerik alıntısı yapmak yasalara aykırıdır.
  Kullanım Koşulları | Aydınlatma Metni
  Bize Ulaşın
  iletisim@adanahedakademi.org  Copyright © 2020 ADANAHED - Adana Aile Hekimleri Derneği. Tüm hakları saklıdır! İzinsiz içerik alıntısı yapmak yasalara aykırıdır.
  Kullanım Koşulları | Aydınlatma Metni